Зв'язатися з нами
Ми в соціальних мережах:
25.02.2021

Як обрати бетон?

Керамзитобетон являє собою один з видів бетону, до складу якого крім цементу, піску і води включений легкий і екологічно чистий гранульований матеріал — керамзит. Стандартний розмір гранул — від 5 мм до 10 мм, пропорція для розчину — 1: 2: 1: 3, вага готового блоку — в межах 15 кг.

Зміст

Марка та клас бетону

Процес вибору бетону є відповідальним та важливим. При виборі бетону, в першу чергу, ознайомтесь з позначками на упакуванні, що власне є показниками марки та класу бетону. Саме ці показники містять інформацію про основні властивості бетону: міцність, щільність, стійкість до ушкоджень та природних умов.

 

Особливості марок бетону

Призначення різних марок бетону

 • Бетон М100 призначений для підготовчих робіт при облаштуванні фундаменту та інших будівельних робіт;
 • Бетон М150 використовують для фундаменту немасивних споруд, виготовлення доріжок, відмосток, стяжки підлог чи тротуарного покриття;
 • Бетон М200 та М250 виконує роль бетонних «подушок» при проведенні робіт з дорожнім покриттям.
 • Бетон М300 є однією з найбільш популярних марок. Часто використовується в монолітних фундаментах, стрічкових плитах, для монолітних стін та садових доріжок;
 • Бетон М350 схожий за своїм призначенням до попереднього. Також ним відливають залізобетонні вироби, різноманітні конструкції та чаші басейнів.
 • Бетон М400 призначений для будівництва дамб, балок, колон. Міцність даної марки визначає її використання для виготовлення залізобетонних виробів.
 • Бетон М450 має близькі показники міцності до М400, не призначений для використання на приватних спорудах.
 • Бетон М500 використовується для стратегічних будівель зі спеціалізованим призначенням, такі як: лінії метрополітену, мости, гідротехнічні споруди, тощо
 • Буква “М” та цифра позначають марку бетону. Варто знати, що чим більша цифра, тим більша міцність бетону. Позначення класу бетону відбувається з допомогою букви “В” та цифри. Тут цифра показує тиск, який може витримати бетон, коли затвердіє. Клас бетону безпосередньо вказує на його якість.

Властивості бетону:

Бетонна суміш класично складається з 4 компонентів:цемент, пісок, щебінь, вода. Саме пропорції даних інгредієнтів визначають марку бетону. Правильні пропорції дозволяють отримати однорідну суміш високої якості. Також для підвищення якості та структури бетону використовують добавки, які покращують його властивості.

Відмінні властивості бетону:

 1. Пріоритетна властивість бетону – це його міцність – навантаження, яке може витримати бетон при стисненні. Саме міцність визначає клас бетону.
 2. Щільність – чим вищий показник щільності бетону, тим вищі його загальні властивості.
 3. Водонепроникність – для досягнення стійкості бетону до води застосовують добавки. Даний показник позначається буквою W.
 4. Морозостійкість – формує бетон, який стійкий до перепадів температурних умов. Будь-які замерзання відбуваються без жодних пошкоджень. Ця властивість позначається буквою  F.

Виробництво бетону від “МКС бетон” – це відповідальність за якість, технологічність процесу, своєчасність поставок та надійне партнерство.

У вас залишились
запитання?

Якщо, ви не знайшли те, що шукали, зв'яжіться з нами. Поясніть нам, що Вам потрібно і ми допоможемо Вам.

Зв‘язатися з нами

callback icon